40 Lecie - Poznaj ERKO - ERKO sp. z o.o. sp. k. | ELECTRO, AERO, ROBOTICS

40 Lecie – Poznaj ERKO


Od 40 lat #ThinkFuture

40 lat ERKO minęło pod znakiem rozwoju rodzinnej firmy, odważnych decyzji, nauki, wyciągania wniosków i otwartości na innowacyjne rozwiązania. Od małego zakładu metalowego staliśmy się wiodącym producentem dla przemysłu na międzynarodową skalę.

Przedsiębiorczość okazała się cechą przekazywaną z pokolenia na pokolenie, a pasja do rozwoju – rodzinną tradycją. Pamiętamy o naszych korzeniach, ale odważnie spoglądamy w przyszłość i dlatego rozwijamy działalność na kolejnych rynkach. Stworzyliśmy trzy dywizje ERKO: ELECTRO, AERO i ROBOTICS, ale wciąż widzimy dla siebie miejsce w innych branżach.

Od 40 lat rozwijamy się i zmieniamy, dzięki czemu efektywnie wspieramy klientów w realizacji ich celów. Jako firma rodzinna dbamy o lepszą przyszłość firmy i jej pracowników. Kim jesteśmy dzisiaj?

  • rodzinną firmą, bo zarządzaną przez synów założycieli i zatrudniającą niekiedy całe rodziny.
  • organizacją, której siłę stanowią ludzie, a dokładnie 300 wykwalifikowanych specjalistów różnych dziedzin, które wdrażane są u klientów na całym świecie. Nasi konstruktorzy wymyślili i opatentowali m.in.  złączki nowej generacji „PIRANIA” oraz innowacyjne połączenia przewodów „REKIN”
  • jednym z kluczowych dostawców detali do silników światowych producentów w branży Aero: Boeing, Airbus
  • doradcą w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych największych fabryk w Polsce (projektujemy, wykonujemy i uruchamiamy urządzenia i linie)
  • eksporterem do Emiratów Arabskich, Nowej Zelandii, Australii, Argentyny, Kanady, Chin, Izraela, Iraku, Rosji, Białorusi, Ukrainy
  • właścicielem dwóch zakładów w Jonkowie k. Olsztyna i w Czeluśnicy k. Jasła, które dzieli ponad 500 km, ale łączą wspólne wartości

ERKO4(0)

Jubileusz 40-lecia firmy uczcimy otwarciem fabryki i Centrum Badawczo-Rozwojowego ERKO4. Nasz w pełni zautomatyzowany zakład będzie przykładem zastosowania rozwiązań zwiększających efektywność produkcji w przemyśle z poszanowaniem środowiska. Stworzymy przestrzeń edukacyjną dla młodzieży ze szkół średnich i studentów przygotowujących się do zawodu. Przedsiębiorcy rozważający automatyzację i robotyzację produkcji będą tu mogli zobaczyć wdrożone i pracujące już rozwiązania oraz współtworzyć maszyny i urządzenia spełniające ich spersonalizowane potrzeby.

We wrześniu z przyjemnością zaprosimy na jubileuszową konferencję, która odbędzie się na terenie nowej fabryki. Będzie to okazja, aby wspólnie zwiedzić wnętrze ERKO4 i wraz z wyjątkowymi gośćmi porozmawiać o tworzeniu biznesu rodzinnego – od małego zakładu metalowego do zielonej automatyzacji i przyszłości przemysłu.


Firma to ludzie

To, gdzie jesteśmy dzisiaj zawdzięczamy zaangażowaniu i wspólnej pracy całego zespołu. To efekt odpowiedzialnej postawy całego zespołu ERKO, jego kreatywności i profesjonalizmu. Jubileusz obchodów 40-lecia firmy to doskonała okazja do bliższego poznania osób, które ją budują i każdego dnia pracują na sukces ERKO.

 

Poznaj naszych bohatERów:

Troszczymy się o siebie nawzajem – wywiad z Michałem Pętlakiem, dyrektorem sprzedaży i marketingu ERKO

Firmę tworzą ludzie i ich historie – wywiad z prezesem zarządu ERKO, Piotrem Pętlakiem

0

Lat

0
+

Pracowników

0
+

Liczba metrów kwadratowych ERKO4