Złączki śrubowe tak odmienne od złączek w systemie zaprasowywania są często wybierane przez instalatorów. Złączki i końcówki te doskonale sprawdziły się jako alternatywa zaprasowywania. Dlaczego? Technologia ta posiada niepodważalne zalety, jakimi są: uniwersalność, wysoka jakość połączenia oraz szybkość i łatwość montażu.
Już sam ich wygląd się wyróżnia. Wyposażone są w zrywalne śruby (przynajmniej dwie). Można je stosować przy napięciu do 36 kV.
Zalety końcówek i złączek śrubowych:
- Uniwersalność technologii – należy zwrócić uwagę, iż nie trzeba zaopatrzyć się w cale w cały zestaw różnego rodzaju złączek czy końcówek, gdyż jedną można zastosować przy przewodach o różnej budowie żyły oraz szerokim zakresie przekrojów.
- Szybkość montażu – wprowadzimy przewód do otworu i z zastosowaniem klucza imbusowego (czasami oczkowego) dokręcimy śrubę aż do jej zerwania i montaż zakończony.
- Wystarczy jedno narzędzie oraz uchwyt i montaż staje się jeszcze prostszy. Narzędziem tym jest pokrętło z grzechotką POK ZS wyposażone w 3 nasadki imbusowe o rozmiarze 6, 8 i 10. Uchwyt UZS 1 pozwala na wygodne podtrzymanie złączki podczas montażu i szybkie dokręcenie śrub.
Przykłady końcówek i złączek śrubowych:
- Złączka SZS do 36 kV
- Końcówka SKS do 36 kV
- Złączka SZN do 1 kV
- Końcówka SKN do 6 kV
Sprawdź złączki śrubowe w E-katalogu. |