Zaciskarka do kabli

Praska ręczna uniwersalna PR 33-3

Praska ręczna uniwersalna PR 33-3

Zaciskarka do kabli to narzędzie, które w bezpieczny i trwały sposób zaprasowuje końcówkę na przewodzie elektrycznym. W asortymencie Erko znajdują się zaciskarki ręczne, hydrauliczne oraz pneumatyczne. Najczęściej mają wymienne matryce, co pozwala na zaprasowanie różnego rodzaju końcówek.

Zaciskarka do kabli ręczna 

HRZ300Praski ręczne pozwalają zaprasowywać różnego rodzaju końcówki na przewody o szerokim zakresie. Najczęściej charakteryzują się wymiennymi matrycami, co zwiększa możliwości ich zastosowania. Przykładem takiego urządzenia jest praska uniwersalna PR 33. Przeznaczona jest do zaprasowania końcówek z izolacją oraz bez na przewodach w zakresie od 0,5 do 6 mm2. Można również zaprasować końcówkę tulejkową na przewodach o zakresie od 0,5 do 35 mm2. Praska wyposażona jest w mechanizm zapadkowy, który kontroluje prawidłowe zaprasowanie. Pozwala na zaprasowanie o wysokiej powtarzalności wykonywany z dużą precyzją. Zaciskarka ręczna A 22-2 przeznaczona do zaciskania końcówek i złączek bez izolacji oczkowych typu KOA, aparatowych typu KNA, wtykowych typu KWA oraz złączek rurowych KLA. Zaprasowuje końcówkę na pojedynczy wgniot.

Zaciskarka do kabli hydrauliczna

Przykładem praski hydraulicznej jest praska ręczna PRZ 240 nadaje się do zaprasowania końcówek i złączek z i bez izolacji oczkowych, tulejkowych, rurowych Cu i rurowych Al. Przeznaczona jest do średnio i mało intensywnych prac instalatorskich na przewodach o zakresie od 6 do 240 mm2. Praska hydrauliczna HR 300 to narzędzie do zaciskania końcówek oczkowych, tulejkowych, rurowych Cu i Al, do przeformowania na okrągło sektorowych żył Al, formowania na płasko żył Al oraz wycinania otworów w bednarce stalowej.

1421261396_list-256

Sprawdź zaciskarka do kabli w E-katalogu.