Obróbka szyn prądowych kompleksowo wykonywana jest za pomocą stanowisk, które tną, gną, obsadzają i wciskają nakrętki. Prace wykonywane na danym stanowisku zależą od tego, jak jest wyposażone. Poszczególne działania wykonywane są za pośrednictwem, np. wkładki do cięcia czy gięcia. Sprawdź, w co wyposaża swoje stanowiska ERKO.
Wyposażenie stanowiska SH 300
SH 300 wyposażone jest raczej standardowo, czyli posiadać może:
- wkładkę do gięcia,
- wkładkę do cięcia,
- wkładkę do obsadzani,
- wycinaki otworów,
- wkładkę do wciskania nakrętek
- adapter do matryc SH 303 i SH 304.
Wyposażenie stanowiska SH 600
SH 600 zawiera w sobie wiele ciekawych rozwiązań technicznych i jest niewielkich rozmiarów. Wyróżnia się wyposażeniem, na które składają się wkładka do precyzyjnego gięcia, wkładka do powtarzalnego gięcia, wkładka do obsadzania szyn, wycinaki otworów, wkładka do wciskania nakrętek, dodatkowo podpora szyny i blat boczny, elektroniczne sterowanie wyborem operacji i cyklem obróbki, elektronicznie ustawialny wskaźnik kąta oraz elektryczny przewód sterujący.
Wyposażenie stanowiska SH 400
Stanowisko do obróbki szyn prądowych SH 400 posiada standardowe wyposażenie, a więc wkładkę do powtarzalnego gięcia, gilotynę do cięcia, wkładkę do obsadzania, wkładkę do wciskania nakrętek czy wycinaki otworów okrągłych, owalnych i prostokątnych. Można zamówić dodatkowy blat boczny, co poprawi komfort pracy. SH 400 w standardzie gnie bez doginania z dokładnością powtarzalności na poziomie ±2°. Pozwala również na w pełni powtarzalne obsadzanie. Liniały pomiarowe i regulacja wysokości korpusu ułatwią pracę na tym stanowisku.
Wyposażenie stanowiska SH 800 PLC
SH 800 PLC to jedno z najbardziej zaawansowanych stanowisk produkowanych przez ERKO. Nie pokaźne rozmiary i waga 355 kg, a innowacyjne rozwiązania i bogate wyposażenie przemawiają na jego korzyść. Do ciekawych rozwiązań zaliczyć można panel dotykowy LED, który obsługiwać można w kilku językach, zastosowanie programowalnego elektronicznego czujnika kąta gięcia oraz liniału o bardzo dużej dokładności do 0,1 mm. Ponadto można regulować wysokość głowicy do otworowania.
Na wyposażeniu znaleźć się może wkładka do gięcia, gilotyna do cięcia, czujnik długości pomiaru szyny, blat boczny, wycinaki otworów okrągłych, owalnych i prostokątnych oraz wkładka do wciskania nakrętek. Warto również pamiętać o dodatkowej podporze szyny, możliwości pomiaru sprężystości szyny, jej wysokości oraz długości. Stanowisko pozwala na obsadzanie z dużą powtarzalnością.
Sprawdź narzędzia – obróbka szyn prądowych w E-katalogu. |