Giętarki to nie jedyne urządzenia, które pozwalają na gięcie szyn. Bardziej wydajną pracę gwarantują stanowiska do kompleksowej obróbki szyn prądowych Al i Cu. Jakie rozwiązania technologiczne pozwalają na bardziej precyzyjne i wygodne gięcie? Urządzeniami wyposażonymi, w jakie rozwiązania pracuje się lepiej?
Rozwiązania, które ułatwiają gięcie
- Własny napęd hydrauliczny – wydajny napęd jest ważny. Można zdecydować się na giętarki lub stanowiska, które współpracują z napędami ERKO albo sięgnąć po stanowisko takie, jak SH 800PLC z własnym.
- Możliwość programowania czynności – pozwala osiągnąć dużo większą dokładność i efektywność. Programowanie powinno odbywać się w języku rodzimym, aby uniknąć ewentualnych niejasności i mieć większą wygodę.
- Czujnik kąta gięcia – bardzo potrzebna funkcja, która może mieć różną dokładność. Najlepiej, jeśli wynosi ona 1 stopień.
- Liniały pomiarowe – występują właściwie w każdym urządzeniu czy stanowisku. Czym jednak dokładniejsze, tym lepiej.
- Dodatkowy blat roboczy – ułatwia pracę przy obróbce długich szyn prądowych
- Korekta kąta gięcia – bardzo przydatna funkcja, która uwzględnia elastyczność szyny.
- Elektroniczny pomiar długości giętej szyny również może być przydatny.
Wszystkie z tych rozwiązań zastosowano w stanowisku SH 800 PLC. Dodatkowo możemy liczyć na precyzyjną regulację głowicy do otworowania. Wysoką jakość cięcia i otworowania bez gratu. Stanowisko automatycznie rozpozna zainstalowane oprzyrządowanie. Posiada gniazdo sterujące i przyłącze do głowic wyprodukowanych przez ERKO.
Sprawdź giętarki w E-katalogu. |