Obróbka szyn prądowych to prace wykonywane powszechnie. Producenci stanowisk starają się poznawać i zaspokajać potrzeby swoich Klientów. ERKO w produkowanych przez siebie urządzeniach stosuje nowoczesne rozwiązania, aby ułatwić późniejszą pracę.
Standardowe wyposażenie stanowisk
Najczęściej stanowiska wyposażone są we wskaźnik kąta gięcia z podziałką o różnej rozdzielczości, np. co 5 stopni. Nie jest przy tym uwzględniona sprężystość szyny. Często również posiada zderzak z podziałką np. z dokładnością do 1 mm. Można również regulować wysokość korpusu z dokładnością do 1 mm. Urządzenia te tną i wycinają otwory bez gratu. Współpracują z napędami firmy ERKO. Do standardowego wyposażenia mogą należeć wkładki do: gięcia, cięcia, odsadzania i wciskania nakrętek oraz wycinaki otworów owalnych, okrągłych i prostokątnych.
Nowoczesne rozwiązania
Wprowadzenie nowych rozwiązań pozwala na dużo bardziej dokładną i wydajną pracę. Niektóre ze stanowisk wyróżnia płynnie regulowany czujnik kąta gięcia, a SH 800 PLC może pochwalić się elektronicznym i programowalnym czujnikiem o dokładności 1 stopnia. Zamiast lub wraz ze zderzakiem zastosowano również liniały pomiarowe kreskowe lub, jak w przypadku SH 800 PLC, liniały o dokładności 0,1 mm. Regulacja wysokości głowicy może być precyzyjnie ustawiona z dokładnością do 0,2 mm. Bardziej rozbudowane urządzenia posiadają wbudowany wydajny agregat. Pracę może ułatwić dodatkowy blat roboczy. Stanowiska mogą być wyposażone w:
- elektroniczny przewód sterujący,
- elektroniczne sterowanie wyborem operacji i cyklem obróbki,
- enkoder
- panel LED zaprogramowany w kilku językach,
- automatyczną identyfikację instalowanego urządzenia,
- korektę kąta gięcia po uwzględnieniu sprężystości szyny,
- przyłącze do głowic produkcji ERKO,
- elektroniczny pomiar.
Sprawdź narzędzia – obróbka szyn prądowych w E-katalogu. |