Meblarski ROBOGRANT, czyli szansa na start współpracy z ERKO - ERKO sp. z o.o. sp. k. | ELECTRO, AERO, ROBOTICS

Meblarski ROBOGRANT, czyli szansa na start współpracy z ERKO

Uwaga, przedstawiciele branży meblarskiej! Nadarza się idealna okazja, aby unowocześnić działanie Waszej firmy i… zacząć współpracę z ERKO.

 

O co chodzi?

Ruszył prowadzony przez PARP pilotażowy program „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej”. Jego cel to zwiększenie konkurencyjności branży poprzez transformację technologiczną.

 

Ile i dla kogo?

Grant mogą otrzymać projekty o charakterze inwestycyjnym, których celem jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez robotyzację. Małe i średnie firmy, produkujące meble i mające siedzibę na terytorium Polski, mogą otrzymać wsparcie sięgające 85 proc. wydatków kwalifikowanych, które maksymalnie mogą wynieść 1 mln złotych. Co znaczy, że jedna firma może otrzymać nawet 850 tys. złotych dofinansowania.

W sumie do rozdysponowania jest 29 mln złotych.

Program skierowany jest do firm, które przynajmniej w dwóch z trzech ostatnich zamkniętych lat obrotowych osiągnęły przychody ze sprzedaży nie mniejsze, niż 3 mln złotych. Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 18 miesięcy i nie może rozpocząć się przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

 

Do kiedy?

Wnioski o granty można składać do 6 grudnia 2022 roku.

 

Dlaczego o tym piszemy?

Środki z grantu będzie można przeznaczyć m.in. na zakup, instalację i uruchomienie robota przemysłowego, a to idealna okazja, by zacząć współpracę z ERKO.

Z powodzeniem produkujemy części do silników lotniczych dla kluczowych koncernów światowych, a od 2010 roku projektujemy i wykonujemy urządzenia i linie automatyzujące procesy produkcyjne.

 

Dowiedz się więcej na temat dywizji ROBOTICS ERKO: https://erko.pl/robotics/