Końcówki kablowe typu REKIN to idealne rozwiązanie przy korzystaniu z przewodów nawojowych emaliowanych i nieizolowanych Cu i Al. Taki rodzaj przewodów najczęściej spotykany jest w silnikach oraz w transformatorach olejowych. Nadają się zarówno do przewodów okrągłych, jak i profilowanych.
Cechy końcówek kablowych typu REKIN?
Wysoka jakość – jakość łączenia przewodu z końcówkami jest bardzo duża. Połączenia te spełniają wymagania normy PN-EN 61238-1 z 2004 roku, co jest potwierdzone certyfikatem Instytutu Elektrotechniki w Warszawie.
Trwałość połączeń przewodu z końcówkami potwierdza bezawaryjność ich pracy w transformatorach przez ponad 10 lat.
Czystość technologii osiągnięto dzięki eliminacji uciążliwego oczyszczania przewodu z emalii izolacyjnej. Nie dojdzie również do zanieczyszczenia opiłkami uzwojeń transformatora.
Ochrona środowiska dzięki zastąpieniu przez kocówki i złączki REKIN szkodliwych procesów, takich jak: lutowanie i opalanie emalii.
Prosta obsługa możliwa jest dzięki specjalnym narzędziom oraz pomocy producenta w bezproblemowym uruchomieniu tej technologii.
Firmy, które zaczęły stosować proponowaną technologię zaobserwowały wzrost wydajności. Zauważono również, że proces ten jest bardziej oszczędny niż chociażby lutowanie.
Wielką zaletą jest również uniwersalność, która pozwala na połączenia przewodów o różnym kształcie, przekroju i z różnego materiału.
W jaki sposób następuje zaprasowanie końcówki kablowej typu REKIN?
Po wybraniu potrzebnej nam końcówki i dobraniu właściwego narzędzia wykonujemy połączenie. Ostrze końcówki kablowej przebija izolację i wbija się w rdzeń przewodu. Połączenie jest niezwykle trwałe.
Sprawdź końcówki kablowe w E-katalogu. |