Obróbka szyn prądowych to takie czynności jak: cięcie, skręcanie, wycinanie otworów, wciskanie nakrętek itp. Można każdą z czynności wykonywać oddzielnym narzędziem lub skorzystać z bardzo wydajnego i kompleksowego stanowiska. Poznaj cechy stanowisk do obróbki szyn prądowych.
Stanowisko SH 600
Stanowisko to wykorzystywane jest do gięcia, odsadzania szyn miedzianych i aluminiowych, wykonywania otworów o wciskania nakrętek. Szyna, jaką można obrabiać nie powinna być większa niż 12×120 mm. Gięcie szyny na tym stanowisku możliwe jest do kąta prostego, a czujnik kąta cięcia pozwala wykonać to niezwykle precyzyjnie. Otworowanie bez gratu jest również o wiele bardziej precyzyjne dzięki liniałom pomiarowym oraz regulacji korpusu.
Stanowisko SH 400
Obróbka szyn prądowych na stanowisku SH 400 pozwala dodatkowo przecinać szyny. Wyposażenie w szybkozłącze do głowic produkowanych przez ERKO sprawia, że stanowisko jest z nimi kompatybilne. Posiada oczywiście również czujnik regulujący kąt gięcia, liniały pomiarowe, regulacje wysokości korpusu, itp. Na wyposażeniu znajduje się wkładka do powtarzalnego gięcia, co zapewnia dużą dokładność i efektywność pracy.
Stanowisko SH 800PLC
Stanowisko również wykorzystywane jest do cięcia, gięcia, otworowania, obsadzania czy wciskania końcówek. Maksymalne wymiary szyny również nie uległy zmianie. Zastosowane rozwiązania zwiększyły jednak precyzyjność pracy. Wykonywane czynności są bardziej zautomatyzowane m.in. dzięki zastosowaniu panelu dotykowego LED, programowalny czujnika gięcia, korekty kata gięcia. Praca z dodatkowym blatem roboczym sprawi, że będzie o wiele wygodniej. Przewód z szybkozłączem sprawia, że stanowisko współpracuje z głowicami produkcji ERKO. Ogólnie praca na tym stanowisku jest jeszcze wygodniejsza, dokładniejsza i wydajniejsza niż na pozostałych.
Sprawdź narzędzia – obróbka szyn prądowych w E-katalogu. |